Olağan dönemi Beyaz ve Kırmızı Küme’de birinci sırada bitiren takımların direkt TFF 1 Lig’e yükseleceği Misli com 2 Lig’de küme birincilerini takip eden dörder Kundu escort takım ise TFF 1 Lig’e yükselecek 3 kadronun belirleneceği play off’ta çaba edecek Kendi kümelerindeki eşleşmelerde rakiplerini geçecek iki grup finalde karşılaşacak
Her iki kümede da son 3 sırada yer Kundu escort Bayan alacak takımlar ise lige veda edecek
Olağan dönemin 8 Mayıs’ta tamamlanacağı ligde Beyaz Küme’de Manisa Kırmızı Küme’de ise Eyüpspor pazar günü oynanacak karşılaşmalara nazaran bitime 5 hafta kala şampiyonluklarını ilan edebilir
Beyaz Küme
Profesyonel liglerde tek namağlup takım pozisyonundaki Manisa son 6 haftaya takipçisi Hekimoğlu Trabzon’un 15 puan önünde maç ziyadesiyle 77 puanla önder durumda girdi Uşak 1 Eylül Stadı’nda yarın saat 15 00’te başlayacak karşılaşmada Uşakspor’a konuk olacak Manisa rakibini mağlup ettiği takdirde TFF 1 Lig’e yükselmeyi garantileyecek
Manisa birinci sefer TFF 1 Lig’de yer alma hakkı kazanacak
Play off için de heyecanın devam ettiği Beyaz Küme’de Hekimoğlu Trabzon Kocaelispor Ankara Demirspor ile Anagold 24Erzincanspor son 6 haftaya play off barajında girdi
Kümede 11 sıradaki Kahramanmaraşspor’dan itibaren ekiplerin düşme ihtimali bulunurken 23’er puanlı Sancaktepe Niğde Anadolu ve Hacettepe son 6 hafta öncesinde düşme çizgisinde bulunuyor
Kırmızı Küme
Kırmızı Küme’de Sakaryaspor’un 18 puan önünde 78 puanla önder olarak yer alan Eyüpspor yarın saat 15 00’te Eyüp Stadı’nda başlayacak müsabakada GMG Kastamonuspor’dan en az 1 puan aldığı takdirde TFF 1 Lig’e yükselmeyi garantileyecek
TFF 1 Lig’de en son 1993 1994’te o zamanki ismiyle 2 Lig’de yer alan Eyüpspor toplam 8 dönem Harika Lig’e yükselme gayreti vermişti
Kümede Sakaryaspor Kırşehir Belediyespor Silahtaroğlu Vanspor ve Kırklarelispor play off barajında yer alıyor Kardemir Karabükspor’un düşmesinin mutlaklaştığı kümede Mamak ile Tetiş Yapı Elazığspor da son 6 haftaya düşme sınırında girdi
Maçların programı
Misli com 2 Lig’de pazar günü oynanacak maçların programı şöyle
Beyaz Küme
14 00 Anagold 24Erzincanspor Afjet Afyonspor Mustakil Atletizm Pisti Sahası
15 00 Kahramanmaraşspor İnegölspor Kahramanmaraş 12 Şubat
15 00 Amed Sportif Faaliyetler Niğde Anadolu Diyarbakır
15 00 Sancaktepe Ergene Velimeşespor Sancaktepe 15 Temmuz
15 00 Zonguldak Kömürspor Gümüşhanespor Devrek İlçe
15 00 Hacettepe Sarıyer Etimesgut Belediyesi Atatürk
15 00 Uşakspor Manisa Uşak 1 Eylül
15 00 Şanlıurfaspor Çorum Şanlıurfa GAP
15 00 Hekimoğlu Trabzon Kocaelispor Ortahisar Yavuz Selim
Kırmızı Küme
14 00 Karacabey Belediyespor Tetiş Yapı Elazığspor Karacabey M Fehmi Gerçeker
15 00 Sakaryaspor Bayburt Özel Yönetim Yeni Sakarya Atatürk
15 00 Pazarspor Serik Belediyespor Pazar İlçe
15 00 Silahtaroğlu Vanspor Kardemir Karabükspor Van Atatürk
15 00 Kırklarelispor Turgutluspor Kırklareli Atatürk
15 00 Tarsus İdmanyurdu Etimesgut Belediyespor Tarsus İlçe
15 00 Eyüpspor GMG Kastamonuspor Eyüp
15 00 Kırşehir Belediyespor Mamak Kırşehir Ahi
15 00 Bodrumspor Pendikspor Bodrum İlçe
15 00 Karatay Termal 1922 Konyaspor Sivas Belediyespor Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz