Türkiye’de ve dünyada günün spor gündemi

Futbol, basketbol ve spor dünyasında epey hareketli bir gün yaşanacak. Sporx olarak gününün öne çıkanlarını size aktarıyoruz.

Dilerseniz bu temastan TV’de Bugün’e ulaşabilir, dilerseniz bu temastan iddaa oranlarını ve yorumlarını görmek için Sporx İddaa sayfasında gezinebilirsiniz.

GÜNÜN SPOR GÜNDEMİ

* Üstün Lig’de 34. hafta gayreti Atakaş Hatayspor-Göztepe, Çaykur Rizespor- Trabzonspor, Galatasaray- Fatih Karagümrük maçlarıyla başlayacak.

* TFF 1. Lig’in 29. haftasında Altay – Beypiliç Boluspor, Royal Hastanesi Bandırmaspor-Menemenspor, Yılport Samsunspor-Aydeniz Et Balıkesirspor ve Akhisarspor- Adana Demirspor müsabakaları oynanacak.

* İspanya La Liga’nın 30. haftasında Real Madrid ile Barcelona ortasında El Clasico oynanacak.

* ING Basketbol Üstün Ligi’nin 28. haftası Bahçeşehir Koleji- Lokman Doktor Fethiye Belediyespor ve Pınar Karşıyaka-Galatasaray maçlarıyla başlayacak.

* Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi play-off final serisinin birinci maçında Fenerbahçe Opet ile VakıfBank karşı karşıya gelecek.

* Hentbol Erkekler Muhteşem Lig’in 19. haftası Köyceğiz Belediyespor-Nilüfer Belediyespor maçıyla başlayacak.

* Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen 4. Etnospor Forumu’na katılacak.

* Ulusal atletlerin da çaba ettiği Avrupa Tekvando Şampiyonası, Bulgaristan’da sürecek. Şampiyonanın üçüncü gününde bayanlarda 62 ve 67, erkeklerde ise 74 ve 80 kilolarda çabalar yapılacak.

* Türkiye Cimnastik Federasyonunun düzenlediği Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası büyükler kategorisindeki müsabakalarla sona erecek.

FUTBOL

HARİKA LİG

13.30 Hatayspor – Göztepe
16.00 Rizespor – Trabzonspor
19.00 Galatasaray – Karagümrük

1. LİG

13.30 Altay – Boluspor
13.30 Bandırmaspor – Menemenspor
16.00 Samsunspor – Balıkesirspor
19.00 Akhisarspor – Adana Demirspor

İSPANYA LA LİGA

15.00 Getafe – Cadiz
17.15 Athletic Bilbao – Alaves
19.30 Eibar – Levante
22.00 Real Madrid – Barcelona

AZERBAYCAN PREMIER LİG

15.00 Gabala – Neftçi Bakü
17.00 Sabah Bakü – Sabali

İNGİLTERE PREMIER LİG

14.30 Manchester City – Leeds
17.00 Liverpool – Aston Villa
19.30 Crystal Palace – Chelsea

FRANSA LİGUE 1

18.00 Strasbourg – Paris Saint-Germain
22.00 Montpellier – Olimpik Marsilya

ALMANYA BUNDESLIGA

16.30 Bayern Münih – Union Berlin
16.30 Eintracht Frankfurt – Wolfsburg
16.30 Hertha Berlin – Gladbach
16.30 Werder Bremen – RB Leipzig
19.30 Stuttgart – Dortmund

İTALYA SERİE A

16.00 Spezia – Crotone
19.00 Parma – AC Milan
21.45 Udinese – Torino

BASKETBOL

BASKETBOL MUHTEŞEM LİG

13.00 Bahçeşehir Koleji – Fethiye Belediyespor
15.15 Pınar Karşıyaka – Galatasaray

NBA

02.30 Cavaliers – Raptors
03.30 Nets – Lakers
04.00 Thunder – 76ers
04.00 Jazz – Kings
05.00 Warriors – Rockets
05.00 Suns – Wizards
05.00 Blazers – Pistons

VOLEYBOL

SULTANLAR LİGİ FİNAL SERİSİ 1. MAÇ

20.00 Fenerbahçe Opet – Vakıfbank

HENTBOL

ERKEKLER HARİKA LİG

17.00 Köyceğiz Belediyespor – Nilüfer Belediyespor

Birinci 3 Kuponun Tuttur’dan Hediye! Çabucak Üye Ol Kazan!