TFF 1. Lig’de 5 takım teknik direktör değiştirmedi

TFF 1. Lig’de 2020-2021 döneminde Altınordu, Ankara Keçiörengücü, Bursaspor, GZT Giresunspor ve Yılport Samsunspor dışındaki ekipler teknik heyetlerinde değişikliğe gitti.

Dönem boyunca vazife yapan teknik yöneticilerden Hakan Keleş GZT Giresunspor’u Üstün Lig’e taşırken Altınordu’da Hüseyin Eroğlu, Yılport Samsunspor’da da Ertuğrul Sağlam yollarına play-off’ta devam edecek. Ankara Keçiörengücü’nde İlker Püren ve Bursaspor’da da Mustafa Er, 34 hafta boyunca ekiplerinin başında yer aldı.

Başka 13 ekibin teknik yöneticilerini değiştirdiği ligde Altınordu’da dokuzuncu, TFF 1. Lig’de ise kadrosuyla altıncı dönemini geçiren Hüseyin Eroğlu, en istikrarlı teknik isim olarak dikkati çekiyor.

2 ekip birden çalıştıranlar

Bu dönem Ümit Özat Adana Demirspor ve Ankaraspor’u, Mesut Dilsöz Aydeniz Et Balıkesirspor ve Akhisarspor’u, Mustafa Özer Eskişehirspor ve Ankaraspor’u çalıştırarak iki farklı kadroda vazife alan isimler oldu.

Ankaraspor’da Mehmet Ak, Tuzlaspor’da ise Taner Taşkın tıpkı takımı iki başka devirde çalıştırdı.

Bu dönem vazife yapanlar

TFF 1. Lig’de 2020-2021 döneminde süreksiz vazife yapan isimler dışında teknik yöneticiler şunlar:

Adana Demirspor: Ümit Özat (13), Cüneyt Dumlupınar (10), Samet Aybaba (11)

Adanaspor: Fatih Akyel (2), Yunus Murat Ceylan (16), Emrah Bayraktar (8), Eyüp Arın (8)

Akhisarspor: Cem Kavçak (12), Mesut Dilsöz (11), Fırat Gül (8)

Altay: Yücel İldiz (19), Osman Özköylü (11), Mustafa Denizli (2)

Altınordu: Hüseyin Eroğlu (34)

Ankara Keçiörengücü: İlker Püren (34)

Ankaraspor: Ali Güneş (4), İsmet Taşdemir (3), Mustafa Özer (6), Mehmet Ak (15), Ümit Özat (6)

Aydeniz Et Balıkesirspor: Mesut Dilsöz (11), Cihat Arslan (8), Yusuf Şimşek (15)

Rahmet Sigorta Ümraniyespor: Sait Karafırtınalar (6), Recep Uçar (27)

Beypiliç Boluspor: Ahmet Taşyürek (5), Reha Erginer (28)

Bursaspor: Mustafa Er (34)

Eskişehirspor: Mustafa Özer (3), İlhan Var (15), Cengiz Seçsev (11)

GZT Giresunspor: Hakan Keleş (34)

İstanbulspor: Fatih Tekke (27), Saffet Akbaş (7)

Menemenspor: Cenk Laleci (16), Ümit Karan (18)

Royal Hastanesi Bandırmaspor: Serdar Bozkurt (4), Erkan Sözeri (26)

Tuzlaspor: Taner Taşkın (22), Ali Tandoğan (4), Suat Kaya (4)

Yılport Samsunspor: Ertuğrul Sağlam (34)