TFF 1. Lig’de 33. hafta maçları aynı gün oynanacak

TFF 1. Lig’in 33. haftasında tüm maçlar 1 Mayıs Cumartesi günü oynanacak.

Birinci 3 sıradaki grupların averajla sıralandığı ligde yarınki maçların akabinde Adana Demirspor ile GZT Giresunspor’un son hafta öncesinde direkt Üstün Lig’e çıkmayı garantileme ihtimali bulunuyor.

Olağan dönemi birinci 2 sırada bitirenlerin Muhteşem Lig vizesi alacağı, bu grupları izleyen 4 grubun de play-off’ta uğraş edeceği ligde, play-off’tan bir kadro daha Üstün Lig’e yükselecek. Son 3 sıradaki grupların de gelecek dönem 2. Lig’de yer alacağı ligde yarın saat 13.30’da başlayacak Eskişehirspor-Bursaspor maçı dışında 33. hafta karşılaşmaları yarın saat 16.00’da oynanacak.

Son 2 haftaya 64’er puan ve averajla birinci 3 sırada giren Adana Demirspor, GZT Giresunspor ve Yılport Samsunspor’dan, Adana Demirspor ve GZT Giresunspor maçlarını kazanıp, Yılport Samsunspor haftayı yenilgiyle kapatması halinde Adana ve Giresun temsilcileri isimlerini Üstün Lig’e yazdıracak.

Adana Demirspor’un Aydeniz Et Balıkesirspor’u konuk edeceği 33. haftada GZT Giresunspor, düşme çizgisindeki Akhisarspor’u, Yılport Samsunspor da ligden düşmesi katılaşan Ankaraspor’u konuk edecek.

Play-off

Birinci 3 sıradaki kadrolardan birinin yanı sıra 60 puanlı İstanbulspor’un da play-off oynamayı garantilediği ligde 57 puana sahip Altay ile 54 puanlı Altınordu da play-off barajında yer alıyor. 52 puanla Ankara Keçiörengücü ile 50 puanlı Rahmet Sigorta Ümraniyespor, play-off için son 2 haftada kazanıp Altay ile Altınordu’nun puan kaybetmesini bekleyecek.

Altay’ın Rahmet Sigorta Ümraniyespor’a konuk olacağı ligde Altınordu Tuzlaspor’u, Ankara Keçiörengücü de Menemenspor’u ağırlayacak.

Düşme sınırı

Eskişehirspor ve Ankaraspor’un ligden düşmesinin katılaştığı TFF 1. Lig’de son 2 haftaya Akhisarspor, 29 puanla düşme sınırının çabucak üzerindeki Menemenspor ve Adanaspor’un beş puan gerisinde 16. sırada girdi.

GZT Giresunspor’a konuk olacak Akhisarspor, rakibinden 3 puan alamadığı takdirde öbür sonuçlara bakılmaksızın lige veda edecek.

Haftanın programı

Ligde yarın oynanacak 33. haftanın maç programı şöyle:

13.30 Eskişehirspor-Bursaspor (Eskişehir Yeni)

16.00 Adana Demirspor-Aydeniz Et Balıkesirspor (Yeni Adana)

16.00 Yılport Samsunspor-Ankaraspor (Samsun Yeni 19 Mayıs)

16.00 Ankara Keçiörengücü-Menemenspor (Aktepe)

16.00 GZT Giresunspor-Akhisarspor (Çotanak Spor Kompleksi)

16.00 Altınordu-Tuzlaspor (Bornova Aziz Kocaoğlu)

16.00 Rahmet Sigorta Ümraniyespor-Altay (Ümraniye Belediyesi Şehir)

16.00 Royal Hastanesi Bandırmaspor-Adanaspor (Bandırma 17 Eylül)

16.00 İstanbulspor-Beypiliç Boluspor (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)